Image Alt

Zostań modelem / modelką z agencją MP MGMT

Please fill the form

  Naszą agencję założyła modelka – Magdalena Plawucka. Po latach przepracowanych w branży postanowiła przekazać swoją wiedzę osobom stawiającym pierwsze kroki w modelingu.

   

  Rozwiń

   

  MP MGMT to agencja matka, co oznacza, że każdego modela czy modelkę, który do nas trafi, poznamy osobiście. Dzięki temu zapewnimy podopiecznym maksimum uwagi. Takie wsparcie ma ogromne znaczenie w tak specyficznym obszarze, jak moda. Praca modelek wymaga odpowiednich predyspozycji fizycznych, ale i pewnej wiedzy, którą mamy za zadanie przekazać osobom początkującym. Reprezentujemy młode talenty, jednak doświadczone osoby również mogą stać się częścią rodziny MP MGMT. Zostań modelką lub modelem w naszej agencji!

   

  Zakłada się, że 176 cm wzrostu u kobiet to minimum, aby móc podjąć pracę w zawodzie. Niższe dziewczyny mogą zmagać się z większymi trudnościami w zdobywaniu zleceń. Oczywiście sprawy mają się nieco inaczej w fotomodelingu. Za perfekcyjne wymiary uznaje się 60 cm w talii, 90 cm w biuście oraz biodrach. W przypadku mężczyzn wymagany wzrost to 185 cm do 192 cm. Kwestia męskich wymiarów jest nieco bardziej zróżnicowana niż u modelek. Pożądane okazują się zarówno muskularne, jak i szczupłe sylwetki.

   

  Co więcej, wyróżnia się rozmaite typy urody, które predysponują do pracy w modelingu. Klasyczne twarze z dużymi oczami, wydatnymi ustami, małym nosem i harmonijnymi rysami to wzór, którego poszukuje się u obu płci. Jednak coraz częściej do pracy wybiera się także charakterystyczne, nietypowe osoby. Nieoczywistą urodę najczęściej docenia się za granicą, dlatego z pewnością warto spróbować przygody z modelingiem, nawet będąc poza ogólnie przyjętym kanonem urody.

   

  Zostań modelką i prześlij do nas odpowiednie zdjęcia!

  Przesłanie fotografii do agencji to pierwszy, bardzo ważny krok w drodze do kariery w modelingu. Postaraj się, aby spełniały nasze wymogi. Załącz zdjęcia bez teatralnego pozowania, makijażu, biżuterii oraz dokładnie ułożonej fryzury. Naturalność ma tu kluczowe znaczenie. Prosimy Cię także o podanie wymiarów. Zadbaj, aby były, jak najdokładniejsze. Najlepiej poprosić kogoś o pomoc w pomiarach. Podczas mierzenia sylwetka musi pozostawać idealnie wyprostowana. Podaj nam wymiary najszerszego miejsca w biodrach i biuście, z kolei w talii sprawdź najwęższy punkt.

   

  Modelki – casting jak się przygotować?

  Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do castingu. Pierwsza z nich dotyczy już samej drogi do agencji. Nie planuj podróży na ostatnią chwilę! Zawsze lepiej wyruszyć nieco wcześniej. W ten sposób unikniesz spóźnienia, dzięki czemu zaoszczędzisz sobie stresu, a my nie stracimy czasu na oczekiwanie. Dodatkowo, osoba zrelaksowana, a nie zdyszana czy zmęczona znacznie korzystniej wypadnie podczas castingu. Unikaj zatem niepotrzebnego pośpiechu.

   

  Zostań modelką – zadbaj o wygląd na castingu

  Postaw na odpowiedni strój. Zawsze trafiony wybór to oszczędny w formie, klasyczny ubiór. Dopasowane jeansy, zwykły t-shirt oraz top to właściwy zestaw. Na nogi włóż proste obuwie. Kobiety powinny mieć ze sobą szpilki na zmianę. Zabierz też strój kąpielowy. Mężczyźni wkładają spodenki, dziewczyny bikini lub prosty jednoczęściowy model. Można bez obaw zrezygnować z biżuterii, ponieważ i tak pojawi się konieczność jej zdjęcia.

   

  Nie należy także nakładać makijażu ani starannie modelować włosów. Zdjęcia castingowe wymagają od modelki czy modela wersji sauté oraz w pełni naturalnego wyglądu. Niewskazane są również sztuczne rzęsy, makijaż permanentny i widoczne wypełniacze np. w ustach. Gdy jednak zależy Ci na dotarciu na miejsce w makijażu, nie zapomnij o zabraniu ze sobą produktów do demakijażu, z których skorzystasz przed wejściem. Ponadto miej ze sobą szczotkę do włosów oraz gumkę.

   

  Casting – jak wygląda rozmowa z kandydatami?

  Jeśli chodzi o modeli i modelki casting, zakłada przeprowadzenie rozmowy z kandydatami. Odbywa się ona na podstawie przesłanej wcześniej ankiety, która znajduje się właśnie w tej zakładce na naszej stronie. Podczas castingu mogą paść pytania o naturalny kolor włosów, tatuaże, ale też zainteresowania oraz czas im poświęcany. Zdarzają się również zapytania dotyczące planów na przyszłość. Zawsze pytamy także o język angielski oraz weryfikujemy jego znajomość podczas swobodnej rozmowy. To istotne, ponieważ pozwala nam to określić zakres przyszłej współpracy. Podczas castingu modelki i modele mogą spodziewać się krótkiej sesji zdjęciowej, która ma na celu sprawdzenie ich fotogeniczności oraz umiejętności pracy przed aparatem. Najczęściej robimy zdjęcia twarzy oraz sylwetki w ubraniu. Pamiętaj o naturalnym zachowaniu przed obiektywem. Skup się na wskazówkach fotografa, który wskaże Ci, czego oczekuje.

   

  W dziedzinie modelingu praca w zawodzie wymaga nie tylko właściwego wyglądu, ale i cech charakteru, takich jak odwaga czy pewność siebie. To czynniki, które ocenia się podczas castingu. Po kilku dniach od spotkania dowiesz się, czy praca modelki to coś dla Ciebie – a przynajmniej ta w naszej agencji! Jeśli otrzymasz wiadomość pozytywną, poprosimy Cię o podpisanie umowy.